Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 363 komentarze

Finanse Bez Tajemnic

Jerzy Bielewicz - By kontrolować finanse wystarczy najprostszy kalkulator, cała reszta to blichtr

Na rozstaju dróg

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Złoty słabnie w oczach. Wczoraj frank przekroczył 3,20 zł – granicę bezpieczeństwa – zatrzymał się na niebotycznym poziomie 3,22 zł. A to przecież tylko preludium do tego co może nas czekać w najbliższych dniach.

 

 

Kwiecień i maj to zawsze dla mnie gorący okres ze względu na spór z Pekao SA/Unicredit. Roczne Sprawozdania Finansowe, Walne obu banków, wystąpienia na samych walnych jak i te prasowe, w końcu pozwy (tutaj) i stanowisko Stowarzyszenie skierowane do KNF (tutaj). W tym dniach Stowarzyszenie, nie przez przypadek, poszerzyło też zakres swych działań o obronę prawa obywatelskich:

Powrót do przeszłości: naruszenia praw obywatelskich

 

Siłą rzeczy zabrakło czasu na co tygodniowy wpis na blogu. Wydarzenia na świecie i w Polsce nie zaskakują. Z uporem godnym maniaka przytoczę jeszcze raz swój artykuł z dawien dawna, w którym niczym lekarz dyplomatycznie i w sposób delikatny staram się przekazać pacjentowi złą wiadomość. Tekst niestety nie stracił nic a nic na aktualności.

 

Pittsburg… i co dalej?

 

Jeśli miałbym zwrócić uwagę na jakąś szczególną okoliczność w rozwoju sytuacji, to chyba na to, że bieg wydarzeń przyśpieszył znacznie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Napięcia na osi Pakistan – Chiny – USA po śmierci Bin Ladena, zaskakująca deklaracja Prezydenta Obamy o powrocie Izraela do granic z przed 1967 roku..., zmiana perspektywy kredytowej Włoch czy kolejne obniżka wiarygodności finansowej Grecji.

 

Prezydent Obama już w najbliższy piątek przybędzie do Warszawy. Świetnie, że spotka się z liderem opozycji Jarosławem Kaczyńskim. Zaapeluje o współpracę regionalną. Będzie mówił o gospodarce i gazie łupkowym. Podkreśli wagę procedur demokratycznych, jako sposobu przekazywania władzy. Prezydent jednak przyjedzie i wyjedzie. My pozostaniemy z problemami. Zadłużenie, deficyt, rolowanie długów, Rostowski iluzjonista, kreatywna księgowość, afery zamiecione pod dywan,inflacja, degradacja instytucji  i pusta kasa państwowa. Ostatnio zabrakło środków na zapłatę chińskiej firmie, która buduje odcinek autostrady w naszym kraju. Czy Chińczycy tak chętnie kupią nasze obligacje świadomi, że kasa państwowa straszy pustką? Oby. Złoty tymczasem słabnie w oczach. Wczoraj (środa) frank przekroczył 3,20 zł – granicę bezpieczeństwa - wg pewnej wpływowej instytucji finansowych –  i zatrzymał się na niebotycznym poziomie 3,22 zł. A to przecież tylko preludium do tego co może nas czekać  w najbliższych dniach.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031